Jak zrobić samolot – łatwe zadanie dla dzieci i nauczycieli

Jest wiele powodów, dla których papierowe samoloty są zabawne. Mogą być proste, niedrogie i wymagają niewiele kleju i nożyczek. Tworzenie papierowych samolotów to świetna rozrywka dla dzieci i fantastyczna aktywność DIY dla nauczycieli. Oprócz tworzenia samolotu, aktywność ma na celu zapewnienie uczniom podstawowego zrozumienia, jak składać różne kształty używane w papierowych samolotach.

Aby zrobić prosty papierowy samolot, będziesz potrzebował arkusza papieru, taśmy, linijki i dużej płaskiej powierzchni. Będziesz też potrzebował wyciąć kilka klapek – fragment ten jest autorstwa redaktora strony pieknainaturalna.pl. Po wycięciu kształtów, będziesz musiał je złożyć, aby ukończyć samolot. Klapy będą służyć jako wewnętrzne i zewnętrzne dno samolotu.

Kiedy skończysz, możesz przetestować zdolność papierowego samolotu do latania. Można to zrobić na zewnątrz lub w pomieszczeniach. Najlepiej, jeśli będzie to szeroki, czysty obszar wolny od ruchu pieszego. Przed rzuceniem samolotu należy również sprawdzić, czy nie ma ostrych punktów, zwłaszcza wokół ogona.

Ważne jest również, aby pamiętać, że prawo grawitacji jest ważnym czynnikiem w jaki sposób samoloty latają. Zasadniczo, im większa masa, tym wolniej będzie lecieć. Na przykład papierowy samolot będzie leciał znacznie wolniej niż prawdziwy samolot, ponieważ będzie spychany w dół przez grawitację, zamiast być podciąganym przez powietrze.

Innym czynnikiem jest kształt skrzydła. Skrzydło ustawione pod kątem przyspiesza przepływ powietrza nad nim. Z kolei skrzydło proste spowolni przepływ powietrza. Jeśli masz miejsce, możesz zmodyfikować kształt skrzydła, chowając końcówki skrzydeł w dół lub składając je do tyłu, aby utworzyć lotki lub lotki na krawędzi natarcia i spływu skrzydła.

Ponadto, skrzydła samolotu muszą być złożone w odpowiedni sposób. Należy złożyć skrzydło około pół cala od góry, a następnie około dwóch cali od dołu. Jednak trzeba będzie też złożyć je pod kątem, tak aby skrzydło nie było kwadratem.

Na koniec będziesz musiał wyciąć koło z pozostałej tektury. Następnie wytniesz jednocalowy pasek, gdzie stykają się dwa punkty łezki. Teraz musisz zrobić śmigło. Jako punkt wyjścia, będziesz potrzebował krótkiego płata tektury. Wytnij ją w zakrzywiony, półksiężycowaty kształt. Po zrobieniu tego, przyklej go do wąskiego środka plastikowej wanny.

Na koniec musisz dodać trochę taśmy klejącej. Musisz również wyciąć szczelinę w środku każdej klapy. Klapy powinny wsunąć się w szczelinę. Przed próbą rzucenia samolotu należy sprawdzić, czy nie ma ostrych punktów i czy samolot jest w dobrym stanie.

To ćwiczenie z papierowymi samolotami powinno być wykonane w bezwietrzny dzień. Ponadto, trzeba będzie przygotować obszar, na którym samolot będzie testowany. Upewnij się, że postępujesz dokładnie według instrukcji.