Jak zrobić ławkę ogrodową z palet

Jeśli szukasz świetnego sposobu na zabawianie gości na świeżym powietrzu lub po prostu sprawić, że twoje podwórko będzie bardziej przyjemnym miejscem, będziesz chciał spróbować tego planu ławki z palet. Jest to łatwy i opłacalny sposób na dodanie funkcjonalnego i stylowego elementu do swojego domu.

Na początek będziesz potrzebował kilku kawałków drewna. Może to być wszystko, od palet po tarcicę z recyklingu. Ten projekt wykorzystuje pojedynczą paletę, ale możesz zdecydować się na bardziej rozbudowane plany, które wykorzystują dwie palety do stworzenia miejsca do siedzenia.

Potrzebny będzie również przyzwoitej wielkości śrubokręt, młotek i gwoździe spiralne. Ten projekt jest łatwy do wykonania i zajmie Ci mniej niż godzinę – sekcja ta została przygotowana przez autora serwisu witamineo.pl. Pamiętaj, aby na gotowy produkt nałożyć warstwę oleju duńskiego lub innego środka chroniącego przed wilgocią.

Musisz zdecydować, jakiego materiału użyjesz na podstawę i jak przymocujesz nogi. Palety są dość łatwe do zdobycia, więc powinieneś być w stanie znaleźć kilka z nich w lokalnym sklepie z narzędziami. To samo dotyczy twardego drewna lub tarcicy fornirowanej. Należy tylko pamiętać, aby uniknąć drzazg.

Jedną z najfajniejszych cech tego mebla jest skośne oparcie. To sprytne wykorzystanie górnej części palety i małej poprzecznej deski usztywniającej. Ponadto, siedzisko jest dobrym kandydatem na bejcę, a nawet możesz pomalować całość, aby uzyskać bardziej niestandardowy wygląd.

Użycie palety do siedzenia może być dobrym pomysłem, jeśli masz ograniczoną przestrzeń, ponieważ może ona zmieścić się w miejscach, w których inne krzesła nie mogą. Podobnie, sama ławka jest stosunkowo lekka i łatwa do złożenia. Jeśli jednak budujesz ją do użytku wewnętrznego, pamiętaj, aby chronić ją przed żywiołami za pomocą plastikowego brezentu.

Użycie drewnianej palety do stworzenia miejsca do siedzenia na patio to zabawny i tani sposób na stworzenie miłego miejsca do relaksu i wypoczynku. Jeśli tylko poświęcisz czas na uszczelnienie i zabezpieczenie swojego zakupu, Twoje miejsce do siedzenia będzie trwałym atutem Twojej przestrzeni na zewnątrz.

Najlepszą częścią korzystania z palet drewnianych jest to, że są one łatwe do znalezienia. Można je nabyć w lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego, można też poszperać na własnym podwórku w poszukiwaniu kilku bardziej wytrzymałych okazów.

Stworzenie ławki ogrodowej z palet może być łatwe, ale musisz wykazać się odrobiną kreatywności, aby stworzyć idealne miejsce do siedzenia. Na przykład, będziesz musiał zbudować kilka dodatkowych kawałków drewna, aby zrobić oparcie. Ponadto, być może trzeba będzie wyciąć jeszcze kilka długości, aby zmieścić resztę ławki. Istnieje kilka wymyślnych sposobów, aby to zrobić, ale jest to prosty proces i powinieneś być w stanie ukończyć ten projekt w krótkim czasie.

Oczywiście, będziesz musiał wybrać odpowiedni rozmiar swojej ławki. Jeśli tego nie zrobisz, trudno będzie utrzymać ją w doskonałej formie. Niezależnie od tego, czy tworzysz nową ławkę, czy odnawiasz starą, warto przykryć ją plastikowym brezentem na wypadek deszczu lub śniegu.