Jak zrobić wizytówkę w Google Docs, Microsoft Word i InDesign

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z diy-home.pl

Wizytówki to niezbędne narzędzie marketingowe i networkingowe. To szybki i łatwy sposób, aby dać ludziom przegląd tego, co robisz i kim jesteś. Kiedy robisz jedną, chcesz mieć pewność, że jest atrakcyjna, unikalna i dobrze przemyślana. Jeśli nie masz czasu lub budżetu, aby zatrudnić projektanta, istnieje kilka darmowych narzędzi online, które mogą Ci pomóc. Należą do nich Google Drive, Microsoft Word i InDesign.

Google Docs oferuje imponujący wachlarz szablonów wizytówek. Możesz wykorzystać darmowy szablon do własnych celów lub zmodyfikować go do swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy jesteś aktorem, menedżerem społeczności czy inżynierem, możesz znaleźć szablon wizytówki pasujący do Twojego zawodu. Dobra wiadomość jest taka, że wizytówkę możesz otrzymać w mniej niż godzinę.

Google Drawings to kolejne nifty narzędzie do projektowania, które można wykorzystać do stworzenia wirtualnej wizytówki. Możesz dodać logo i inne elementy graficzne, w tym tekst i kolorowe kropki, aby dostosować swój szablon. Jednymi z najlepszych funkcji programu Google Drawings są linijki i prowadnice, które umożliwiają wstawianie obiektów z niezwykłą precyzją.

Aby uzyskać bardziej tradycyjną wizytówkę, możesz spróbować użyć szablonu, który jest specjalnie zaprojektowany do tego celu. Szablony dla tego rodzaju wizytówek są zazwyczaj dwustronne, a im dłuższa nazwa Twojej firmy, tym bardziej prawdopodobne, że będziesz chciał skorzystać z dwustronnego projektu.

Dla osób z branży kreatywnej, karta z abstrakcyjnym wzorem może być mądrym posunięciem. Ten typ projektu to świetny sposób na wyróżnienie się z tłumu. Podobnie, minimalistyczny wygląd czarno-białej karty może być fajnym sposobem na pokazanie swojego profesjonalizmu.

Dla usług z wyższej półki, wizytówka z eleganckim złotym wzorem lub stylowym srebrnym projektem może być mądrym posunięciem. Minimalistyczna wizytówka z delikatną, kursywną czcionką to również świetny wybór. Alternatywnie, wizytówka w stylu vintage będzie w sam raz dla sklepu lub restauracji w stylu retro.

Jednakże, jeśli jesteś w pośpiechu, możesz chcieć pójść z alternatywnym twórcą wizytówek. Jedną z opcji jest pobranie szablonu wizytówki, a następnie przesłanie go na Google Drive. Jako bonus, możesz stworzyć niestandardowy rozmiar z tej darmowej opcji. Jest nawet funkcja, która pozwala na skanowanie kodu QR, pozwalając odbiorcom szybko kliknąć przez link na swojej karcie.

Innym ciekawym sposobem na zrobienie wizytówki jest wykorzystanie przyjaznego dla urządzeń mobilnych klienta poczty elektronicznej Google, Gmaila. Aby skorzystać z tej przydatnej funkcji, wystarczy zalogować się na swoje konto i przejść do menu siatki. Wybierz przycisk „Pokaż więcej” w prawym górnym rogu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

W tym czasie możesz użyć Google Docs, aby dodać swoje zdjęcie lub mały obrazek profilowy. Możesz również zaimportować szablon wizytówki Microsoft Word do Google Drive i edytować go w razie potrzeby.