Jak zrobić tło w Zoomie

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu diy-elektronika.pl

W programie Zoom można utworzyć tło, aby dodać nieco wizualnej atmosfery do spotkań wideokonferencyjnych. Wirtualne tło Zoom może być zdjęciem, filmem lub nawet prawdziwym tłem. W rzeczywistości dostępnych jest kilka bardzo kreatywnych opcji, w tym zielony ekran. Tła te można dodać do spotkania przed lub w trakcie jego trwania.

Gdy będziesz gotowy do utworzenia tła w aplikacji Zoom, musisz zalogować się na swoje konto. Po zalogowaniu się zobaczysz menu w prawym dolnym rogu ekranu. Kliknij zakładkę Tło &Efekty. Spowoduje to przejście do strony, na której znajdziesz szablony tła. Jest ich wiele do wyboru, ale będziesz musiał zawęzić swoje poszukiwania do tych, które lubisz.

Gdy już wybierzesz swoje tło, możesz je pobrać i zapisać na swoim komputerze. Zoom pozwala na przesyłanie obrazów z pulpitu, Dropboxa lub Google Drive. Upewnij się tylko, że obraz tła ma co najmniej 1920 pikseli szerokości i 1080 pikseli wysokości. Dobrym pomysłem jest również posiadanie go w wysokiej rozdzielczości, więc będzie wyglądał świetnie na większych ekranach.

Jedną z najlepszych cech Zoomu jest możliwość dostosowania tła. Oprócz możliwości wgrywania własnych obrazów, możesz wybrać jedno z kilku preinstalowanych teł. Na przykład, można wybrać, aby mieć Ziemię z kosmosu. Lub, możesz mieć zabawne tło dla połączenia urodzinowego.

Jeśli wolisz użyć obrazu, możesz przeglądać bibliotekę zdjęć stockowych lub menedżera obrazów, aby wybrać spośród milionów darmowych zdjęć stockowych. Niezależnie od tego, czy szukasz prostego, kolorowego obrazu, czy bardziej skomplikowanego, będziesz w stanie go znaleźć.

Następnie kliknij znak „+” w prawym górnym rogu panelu Virtual Backgrounds. Spowoduje to przejście do strony z podglądem nowego tła. Aby zmienić obrazek, możesz kliknąć go i wybrać nowy kolor lub przejść do zakładki Ustawienia i wybrać inne tło.

Przed rozpoczęciem kolejnego spotkania Zoom, możesz stworzyć niestandardowe tło. Możesz przesłać własne zdjęcia lub filmy, a także zmienić kolor tła i inne ustawienia. Możesz także użyć wirtualnego tła, aby ukryć nieporządek w pokoju lub domowym biurze.

Alternatywnie możesz spróbować tła Zoom, które jest już skonfigurowane. Niektóre z preinstalowanych teł obejmują most Golden Gate, krajobraz miasta oraz źdźbła trawy. Liczba dostępnych teł jest jednak ograniczona. Ponieważ nie można zmienić domyślnego tła, warto rozważyć użycie jasnego, kolorowego zdjęcia.

Możesz również wyszukać tło według tytułu lub słowa kluczowego, a także posortować tła w dziesięciu kategoriach. Niezależnie od tego, czy tworzysz nowe konto Zoom, czy dodajesz obraz do istniejącego konta, tworzenie tła jest bardzo proste. Wszystko, czego potrzebujesz, to połączenie z Internetem i trochę czasu.