Jak zrobić ruchomy obraz

Ruchome obrazki to innowacyjny sposób na ożywienie nieruchomych zdjęć. Używając kombinacji obrazów nieruchomych i wideo, możesz stworzyć cinemagraph, GIF lub inny ruchomy obrazek według własnego uznania. Świetnie nadają się one do wzmocnienia gry w mediach społecznościowych, a nawet mogą być wykorzystane do wzbogacenia postów na blogu i innych treści online. Ale zanim wyjdziesz i zaczniesz kręcić, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tym procesie.

Cinemagraphs to bardziej zaawansowany technologicznie rodzaj ruchomego obrazu. Te obrazy łączą nieruchome zdjęcie z zapętlonym wideo, które pokazuje część obrazu w ruchu. Oprócz zapewnienia hipnotycznego efektu, kombinacja ta sprawia, że zdjęcie jest o wiele bardziej zabawne do oglądania. Wraz z pojawieniem się nowych urządzeń mobilnych, możesz teraz odtwarzać cinemagraph w podróży! To sprawia, że są one idealne do reklamowania produktów lub do urozmaicenia prezentacji produktów – informacja ta jest wzięta od redaktora serwisu babybloom.pl. Należy jednak pamiętać, że jakość zostanie zmniejszona, gdy przekonwertujesz swoje wideo na GIF. Jeśli szukasz bardziej usprawnionego rozwiązania, będziesz chciał rozważyć opcję tylko GIF.

Istnieje wiele aplikacji, których możesz użyć do stworzenia ruchomego obrazu. Na przykład możesz go stworzyć za pomocą aplikacji na iPhone’a. Aplikacja ma dziesiątki estetycznych efektów do wyboru i możesz zaznaczać obszary zdjęcia mniej rzucającą się w oczy animacją. W razie potrzeby można też zmienić prędkość ruchu.

Innym narzędziem, którego możesz użyć do zrobienia ruchomego zdjęcia, jest aplikacja Adobe Express. Narzędzie to pozwala w ciągu kilku sekund zmienić obraz w animowane zdjęcie. Oferuje wiele profesjonalnie zaprojektowanych szablonów i pozwala Ci je remiksować lub tworzyć własne. Jeszcze lepiej, możesz opublikować swoje animacje w ciągu kilku minut!

Wreszcie, możesz rozważyć użycie aplikacji o nazwie Plotagraph. Zaprojektowana, aby pomóc Ci stworzyć ruchomy obraz ze zdjęć, ta aplikacja pozwala Ci określić, które obszary obrazu pozostają nieruchome. Może również pomóc Ci znaleźć najlepsze kąty dla Twojego ruchomego obrazu. Chociaż nie jest tak elastyczny jak dwa pozostałe wymienione narzędzia, jest to świetny sposób na dodanie ruchu do zdjęcia.

Tworzenie imponujących animowanych zdjęć jest proste dzięki kilku darmowym aplikacjom i odrobinie czasu w rękach. Jedną z najlepszych opcji jest darmowa aplikacja online o nazwie FlexClip. Zaprojektowane jako łatwe w użyciu i oferujące szeroki zakres funkcji oprogramowanie pozwala dodać dynamiczny tekst, dymki i inne elementy do ruchomego obrazu. A jeśli jesteś miłośnikiem wideo, możesz nawet tworzyć filmy w FlexClip!

Aby zacząć, będziesz potrzebował zdjęcia i filmu. Możesz zrobić jedno i drugie, robiąc zdjęcie, lub zamrozić ruch w filmie. Gdy już sparujesz te dwa elementy, jesteś gotowy do edycji wyniku. Niektóre z najpopularniejszych kreatorów zdjęć ruchomych używają statywów, ale możesz również użyć stołu lub stołka, aby utrzymać aparat stabilnie.