Jak zrobić pergolę na balkon lub patio

Jeśli szukałeś dodać trochę cienia do swojego balkonu lub patio, pergola może być rozwiązaniem. Są one stosunkowo łatwe do skonstruowania i mogą być ekonomicznym dodatkiem do Twojego ogrodu. W zależności od budżetu, możesz wybrać wolnostojącą strukturę lub taką, która mocuje się do pokładu lub ściany.

Pergola może być wykonana z różnych materiałów, od stalowych po drewniane. Dla taniej i wesołej opcji, możesz użyć sosny traktowanej ciśnieniowo. Sosna jest jednym z najtańszych drewna do pracy, a także jest to naturalny odporny na gnicie. Jednak będziesz musiał mieć oko na jego wilgotność. Drewno, które jest narażone na deszcz, będzie szybko gnić.

Aby Twoja pergola była trwała, musisz zdobyć kilka kotwic i otworów na słupy wywierconych w Twoim dekowaniu lub betonie. Idealnie byłoby, gdybyś miał miejsce na dwa rzędy słupów. To pomoże zapewnić, że Twoja pergola wytrzyma silne wiatry.

Trzeba będzie wybrać wysokiej jakości drewno do pracy. Najlepszym wyborem jest impregnowane ciśnieniowo drewno sosnowe. Chociaż może kosztować więcej niż cedr, będzie trwać cztery razy dłużej. Sosna jest również dostępna w szerszym zakresie długości.

Wybierając materiał, należy również rozważyć projekt. Powinieneś mieć jakąś strukturę kratową, która jest przykręcona do belek nośnych. Kraty muszą mieć dobrą długość, aby osiągnąć przyjemny wygląd. Ponadto, możesz chcieć rozważyć trellis. Te kraty są doskonałym sposobem na zwiększenie pionowego sadzenia.

Nice-to-have, ale nie koniecznie wymagane, jest chowany dach. Są one świetną alternatywą dla tradycyjnej pergoli. Jest to szczególnie pomocne, jeśli Twój obszar jest podatny na huragany. Aby zapobiec zbytniemu obciążeniu górnej części pergoli, można przymocować usztywnienie do górnej części słupka.

Inny pożytecznie pergola tidbit jest faktem że ty możesz instalować żagiel cienia. Cień z tkaniny może stanowić elegancką i szykowną alternatywę dla systemu zadaszenia pergoli. Ważne jest, aby użyć tkaniny w ciemnym kolorze. W przeciwnym razie dach pergoli może za bardzo przypominać namiot.

Jeśli masz wolnostojącą pergolę, powinieneś sprawdzić swoje lokalne kody budowlane, aby upewnić się, że jesteś w jasny. Jeśli nie jesteś, będziesz musiał ubiegać się o pozwolenie. Na szczęście można znaleźć zestawy DIY, które zawierają wszystko, co potrzebne do budowy własnej pergoli. Jeszcze lepiej, można to zrobić samemu z zaledwie kilku narzędzi i kilku wytrzymałych ludzi.

Pergola może być zabawnym i funkcjonalnym dodatkiem do Twojego domu. Dzięki odpowiednim materiałom możesz stworzyć urocze miejsce do wypoczynku lub spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Istnieje wiele sposobów na udekorowanie i ozdobienie pergoli, i powinieneś być w stanie znaleźć coś, co odpowiada Twoim gustom.

Najlepszą częścią pergoli jest jej estetyka. Twoja nowa przestrzeń na zewnątrz będzie obiektem zazdrości sąsiadów.