Jak zrobić kod QR dla linku

Kody QR mogą być wykorzystywane w dowolnym celu i są bardzo łatwe do stworzenia. Pozwalają one ludziom na dostęp do informacji za pośrednictwem ich telefonu. Możesz dodać swoje logo, wezwanie do działania, a nawet niestandardowe kolory. Ważne jest, aby upewnić się, że Twój kod QR jest zoptymalizowany do użytku mobilnego. Następnie nadszedł czas, aby przetestować go na wielu systemach operacyjnych smartfonów, aby upewnić się, że będzie działał poprawnie.

Istnieje wiele narzędzi do tworzenia kodów QR, w tym jeden darmowy – ten kawałek tekstu jest twórczością zespołu portalu . To narzędzie pozwala stworzyć kod QR dla strony internetowej, pliku PDF, programu Microsoft Word, PowerPoint i wielu innych typów treści. Po wybraniu rodzaju treści, którą chcesz utworzyć, generator wyświetli formularz. Po wypełnieniu pól i zapisaniu zmian, pojawi się Twój kod QR.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz rozważyć użycie kodu QR, aby dostarczyć swoim klientom informacji o swoich produktach i usługach. Kody są nie tylko używane na stronach internetowych, mogą być również stosowane w sklepach fizycznych i opakowaniach produktów. W związku z tym są one bardzo popularne w celach marketingowych. Kod QR może być zeskanowany przez każdego, kto posiada smartfon.

Zanim stworzysz kod QR, musisz zdecydować, czy ma on być statyczny czy dynamiczny. Statyczne nie zmieniają się po utworzeniu, natomiast dynamiczne mogą być aktualizowane. Większość klientów używa swoich telefonów do skanowania tych kodów, więc ważne jest, aby wybrać format, który jest zoptymalizowany dla urządzeń mobilnych. Podobnie, jeśli tworzysz kod do przekierowania użytkowników, upewnij się, że ma on wyraźne wezwanie do działania.

Niektóre z najpopularniejszych generatorów kodów QR to Canva, BeFunky i ME-QR. Canva oferuje darmową i prostą w użyciu opcję, która pozwala zaprojektować własne kody QR. Możesz importować obrazy lub pliki JPG z komputera i stworzyć kod QR w różnych stylach. Ponadto Canva posiada szablony ulotek, biuletynów i innych materiałów do druku. Podobnie BeFunky oferuje szablony, które można pobrać, aby stworzyć kod QR.

ME-QR to serwis internetowy, który pozwoli Ci za darmo stworzyć kod QR dla Twojego adresu URL. Jest bardzo łatwy w użyciu i ma zaawansowane funkcje, które są idealne dla bardziej profesjonalnych projektów. Po utworzeniu kodu QR, możesz go następnie przesłać do swojej witryny. W zależności od potrzeb, możesz również udostępnić kod poprzez media społecznościowe lub e-mail.

Jeśli masz na laptopie lub tablecie przeglądarkę Google Chrome, możesz skorzystać z narzędzia do tworzenia kodów QR, które jest wbudowane w tę aplikację. Po prostu przejdź do strony internetowej, do której chcesz zamieścić link, a następnie stuknij symbol Udostępnij. Spowoduje to otwarcie menu rozwijanego. Wybierz opcję „Kod QR” i postępuj zgodnie z krokami, aby wprowadzić swój adres URL.

Innym narzędziem online, z którego możesz skorzystać jest Vevy Europe–S.P.A. Ten generator kodów QR może stworzyć kod dla YouTube, Flickr, Wi-Fi, SMS, email i innych.