Jak zrobić kapelusz czarodzieja

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z diyforum.pl

Istnieje kilka sposobów na zrobienie peleryny czarodzieja. Możesz zdecydować się na zakup gotowej peleryny ze sklepu lub użyć własnego projektu. Proces jest dość łatwy i można go wykonać w kilka minut.

Najpierw musisz zdecydować jak duża ma być Twoja peleryna. Powinien być wystarczająco duży, aby ukryć swoje ramiona i nogi, i nie być zbyt krótki. Musisz również upewnić się, że możesz przełożyć wstążkę lub sznurek przez obszycie. Dobrą zasadą jest użycie długości, która jest połową szerokości peleryny.

Następnie zdecyduj, jakiego rodzaju tkaniny będziesz używać. Zazwyczaj szaty czarodziejów wykonane są z ciemnoniebieskich lub fioletowych tkanin. Jednak możesz użyć czerwonego lub czarnego, aby stworzyć kostium, który jest zarówno stylowy, jak i praktyczny. Jednym z najłatwiejszych sposobów na znalezienie tego typu materiału jest wyszukiwanie w sieci. Podobnie, możesz użyć różnych materiałów do stworzenia peleryny, w tym filcu i tektury. Jeśli nie masz maszyny do szycia, możesz ją kupić od sprzedawcy internetowego. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i kłopot.

Najbardziej ekscytującą częścią tego projektu jest zobaczenie, jak Twoja peleryna ożywa. Zacznij od spięcia przedniej i tylnej części razem, tak aby ramiona wystawały z obu końców. Musisz zostawić około cala materiału po obu stronach paska. Rób to ostrożnie, bo inaczej Twoja peleryna będzie się plątać. Po wykonaniu tego kroku, odwróć ją na drugą stronę i będziesz miał pelerynę, którą z dumą będziesz nosił.

Na koniec możesz ozdobić swój płaszcz frędzlami lub dwoma. Aby uzyskać dodatkowy efekt, możesz wypróbować błyszczącą złotą lub srebrną metaliczną nić. Inną zabawną opcją jest użycie kleju do przyklejenia małych gwiazdek do kaptura. Możesz też dodać trochę blasku, używając guzików z przodu. Dzięki fantazyjnym frędzlom lub dwóm na płaszczu, poczujesz się trochę bardziej jak czarodziej, kiedy przejdziesz przez drzwi następnej imprezy.

W zależności od Twojego budżetu i kreatywności, możesz zdecydować się na zakup gotowej peleryny w sklepie internetowym lub trochę improwizować i użyć innej tkaniny. Niezależnie od tego, jakie materiały wybierzesz, poniższe kroki powinny sprawić, że będziesz na dobrej drodze do stworzenia najlepszej peleryny czarodzieja.

Najlepsze jest to, że jest to całkiem przyjemne. Poza tym, pozwoli Ci to zaoszczędzić fortunę w porównaniu z zakupem gotowej peleryny. Tak długo, jak masz maszynę do szycia lub dobrą parę nożyczek, powinieneś być w stanie ubić pelerynę, która sprawi, że zostaniesz zauważony.

Wreszcie, możesz wykończyć swój wygląd za pomocą kapelusza. Możesz go kupić w sklepie z kostiumami lub w sklepie internetowym. Upewnij się tylko, że kapelusz będzie dobrze pasował do Twojego kostiumu.